ŠTĚŇÁTKA - Vrh  "A"

1.3.2017 - štěňátka mají první rok za sebou!

Všechno nejlepší a hlavně spoustu hezky strávených chvil se svými páníčky!


!!! Všechna štěňátka jsou oboustranně slyšící !!!

!!! Baer bill +/+ !!!

Všechna štěňátka jsou již v nových domovech.

Všichni se mějte moc a moc krásně, hodně lásky a pohybu a hlavně, ať Vás, Vaši noví páníčci, nikdy nezklamou!

!!! Nikdy na Vás nezapomenu !!!

8. týdnů

Dnes 25.4. mají štěňátka 8 týdnů. Některé už nás opustily, jiné stále čekají, až si je jejich páníčci vyzvednou.

Mezi ně patří Amigo, Atos a Adria ( Abby).

ARGO

je nám nejblíž, bydlí v Hranicích na Moravě, u paní Daniely Kratochvílové, jejího manžela a syna. A má se u nich, jako druhé miminko.. skvěle!

ASAN

bydlí u paní Michaely Badíkové Kočíšové na Slovensku ve vesnici Piesky. Spolu s jejím manželem, a jejími rodiči. Všichni se o něj starají jako o miminko!

AJAX

nový domov má na Slovensku v Turové, u slečny Dariny Mistríkové a její maminky. Měly fenečku dalmatina, která jim umřela letos v březnu.. a Ajaxík už se slečnou spinká v postýlce.. těm kukadlům nejde odolat.

ANABELL

bydlí na Slovensku v Košicích u paní Danky Vojtěkové. Paní už má dvě starší dalmatinky a naše malá Anabellka mezi ně krásně zapadla.. nyní má paní silnou trojku!!

ARTUŠ - Sajmon

bydlí na Slovensku v Popradě.. krásné prostředí Vysokých Tater, skoro mu až závidím.. u slečny Zuzky a pana Jána. No, jak jinak, spinká v postýlce.

ADRIA - Abby

Bydlí v okolí Vysokých Tater s paní Lucií a celou její rodinou. Užívá si teplo domova, krásnou, velkou zahradu, dalšího psího společníka a spoustu milujících lidí kolem sebe.

ATOS

Ten momentálně bydlí v Holandsku, ale na konci prázdnin se bude stěhovat zpět k nám do česka - do Prahy. Bydlí s Andreem a slečnou Andreou v bytě, ale práci mají uzpůsobenou tak, aby s ním pořád někdo byl. Mají i výstavní ambice, tak snad se brzo uvidíme.

7. týdnů

Dnes 19.4. mají štěňátka 7 týdnů, všechno už mají za sebou a už se jen těší na své nové páníčky!

Dne 18.4. zde byla na kontrolu vrhu paní Lišková, velice milá a zkušená chovatelka. Jak jsem jí tak poslouchala, tak jsem zjistila, že se ještě máme, hodně co učit. Ale všechny štěňátka to zvládla skvěle, nemají žádné diskvalifikující vady, teda až na naše holčičky plotničky. A dostali jsme pochvalu, že máme krásné mimča! Moc paní Liškové děkuji za návštěvu i pochvalu! A doufám, že se ještě někdy shledáme.

ARGO - 5,5kg

Argo byl ohodnocený jako jeden z nejhezčích pejsků! Povahu má klidnou, zvídavou, nebojácnou, aktivní..bude to skvělý rodinný společník!

ATOS - 6 kg

Atos byl spolu s Argem ohodnoceni jako nejhezčí psi vrhu. Povahu má hodně temperamentí, je to bojovník a velký aktivista..

AISHA - 5,5kg

Tak tenhle drobek nám zůstává doma. Ta byla ohodnocena " s tou budete mít hodně práce"! Je to divoška, která se nezastaví, nebojácná a hodně temperamentní.

AJAX - 5 kg

Ajax bude drobnější pejsek s krásným tečkováním. Povahu má středně temperamentní, nebojácnou, zvídavou a mazlící.

ARTUŠ - 5 kg

Artušek ty své povahy střídá.. jednou je to mazlící a lízací miminko a podruhé kousavý, aktivní a hodně zvědavý pejsek.

ASAN - 6,5 kg

Asanek je náš obřík.. má úžasnou rodinnou povahu.. dobře se najíst, trochu proběhnout a pohrát si a dobře se vyspat!

ANABELL - 5,5kg

Tak nakonec z té růžové mašličky něco má.. je to jemná, přítulná fenečka, která se nejraději choulí v klíně a nechá se mazlit. Ale taky se dokáže v té naší 10-ti hlavé smečce pořádně naštvat.

ADRIA - 5 kg

Tak tohle je hodně temperamentní, aktivní a bojovná fenečka. Klidně si vyskočí na Asana a začne se s ním prat. Ta se v životě neztratí.

AJRA - 5 kg

Z Ajrinky je klidná, nebojácná, středně temperametní .. bude z ní skvělá rodinná fenečka

AMIGO - 6 kg

Amigo už je teď v tom svém štěněcím věku, bezvadný vítací pejsek.. bude kamarádský, klidný a středně aktivní pejsek.


Tento týden byl pro nás opravdu hodně náročný, ale všichni jsme to zvládli a naši malí ÚŽASŇÁCI byli stateční a velice šikovní!

Přikládám pár fotek z ABClinic Brno. Na klinice jsme byli tři, manžel hlídal štěňátka venku v ohrádce, Jana je přidržovala na stole a já jsem je nosila, odnášela a fotila. A samozřejmě pan doktor a sestřičky, velice milý kolektiv.

Tímto bych také chtěla poděkovat všem, kteří na nás mysleli a drželi nám palce!!

ARGO

ATOS

AISHA

nejvíce sebou mlela

AJAX

ARTUŠ

ASAN

ten nám zase usínal

ANABELL

ADRIA

AJRA

AMIGO

A společná fotka na zahradě - čekání co se bude dít.

6. týden

Dnes 11.4. mají štěňátka 6 týdnů. Mají se čile k světu, už prozkoumávají celou zahradu a seznamují se s ostatními zvířaty. To se jim líbí nejvíc, prohánět slepice a králíky. Jsou to takoví malí lovci. Mají už pěkně ostré zoubky, takže to mazlení je spíše "zubaté". Včera jsem je i Sisku znovu odčervila.

Tento týden bude pro nás hodně náročný.. ve středu jedeme k našemu veterináři čipovat, tam si vyzkoušíme novou přepravku do auta a jak to vůbec budou snášet (je to kousek, asi 15min. jízdy). Ale v pátek nás čeká výlet až do Brna na kliniku ABClinic, kde štěňátkům budou měřit ouška. To už bude pro mě, pro Sisku ( tu beru sebou, aby doma "nebrečela") i pro mimča větší zátěž. Ale hlavně aby vše dobře dopadlo.

Držte našim štěňátkům palce, ať mají ouška v pořádku!!

Argo - 4900g

Atos - 5300g

Aisha - 4200g

Ajax - 4400g

Artuš - 4000g

Asan - 5500g

Anabell - 4400g

Adria - 4300g

Ajra - 4100g

Amigo - 5500g


5. týden

Dnes 4.4. mají štěňátka 5 týdnů. Jsou z nich úžasní uličníci, raubíři, mazlíčci.. prostě jsou to malí a dokonalí ÚŽASŇÁCI !!!

Váhy našich "drobků" :

Argo -     3500 g

Atos -     3900 g

Aisha -   3100 g

Ajax -     3200 g

Artuš -    3000 g

Asan -    4100 g

Anabell - 3200 g

Adria -    3200 g

Ajra -      3150 g

Amigo -  4000 g

Jsou přestěhovaní do přízemí, kde pro sebe mají chodbu s matračky na spaní a ještě prádelnu, kde se můžou honit a lítat. Ale přes den, jak je venku hezky, tak bývají na sluníčku. Mám pro ně venku ohrádku, ale používám ji jen když s nimi nejsem, aby se jim něco nestalo. Většinu času stejně tráví běháním po zahradě, poznáváním okolí nebo spaním. Papají čím dál více a opravdu všechno a Siska je ještě stále kojí.

Přikládám fotky našich malých úžasňáků!

Bohužel jen některé, více fotek https://jennyfoto.rajce.idnes.cz/U_stenatek

4. týden

Dnes 29.3. mají štěňátka 4. týden. V sobotu jsem štěňátka znovu odčervila pastou, ostříhala drápky a také nám už začla pěkně papat. Dávám jim 4 jídla denně. 2 jídla jsou mléčné ( tzn. jogurt s piškoty, tvaroh s mlékem, pribinák,..) a 2 jídla mají pevné ( tzn. pomleté maso - drůbeží, králík, telecí,..,s přílohou nebo s máčenými granulemi). Snažím se jim to střídat, ať mají pestrý jídelníček, dostanou do sebe spoustu vitamínů, které potřebují a hlavně, ať jsou zvyklé opravdu na vše. Poté už to bude na nových majitelích, jakou stravu si pro pejska zvolí. Nejsem zastáncem ani samotných granulí, ani samého masa.. volím zlatou střední cestu. Já i své dospělé fenky mám na pestré stravě, která jim chutná, nemají zdravotní problémy a mají hezkou, lesklou srst.

Štěňátka jsou už hodně aktivní, perou se mezi sebou, lítají jak draci, štěkají a vyjou.. pouštím je už z bedny do kuchyně, kde se proběhnou a trošku unaví. A právě tady se začínají projevovat jejich pravé povahy.. ale to až příště, až je budu mít lépe přečtené.

Za týden budou štěňátka přestěhována s obytného do přízemí, kde budou mít celou velkou místnost pro sebe, budu je už učit na záchod a hlavně budou mít přístup ven na sluníčko. Kde už začnou poznávat okolní svět. Naše rodina tráví venku na zahradě spoustu času a většinou až do večera. Takže štěňátka tam budou s námi zažívat všechny denní aktivity.

Přikládám váhy štěňátek a nějakou společnou fotku.

Štěňátka nám rostou přímo před očima....

1. Argo -     2600 g

2. Atos -      2630 g

3. Aisha -    2340 g

4. Ajax -      2300 g

5. Artuš -     2250 g

6. Asan -     2800 g

7. Anabell - 2470 g

8. Adria -     2350 g

9. Ajra -       2400 g

10. Amigo - 2800 g

3. týden

Dnes 21.3. mají štěňátka 3. týden. Včera byla na návštěvě slečna Jana, a nafotila spoustu krásných foteček našich miminek. Šest štěňátek už je zadaných, ale čtyři pěkní pejsci, by se taky rádi někomu zalíbili. Všichni jsou krásní, ale každý je jiný...povahou i vzhledem!

Všechny nafocené fotky jsou zveřejněny na stránkách : 

www.ladyjane-dalmatin.cz

A tady přikládám fotky jednotlivých volných pejsků a pro zajímavost i jejich váhy

pejsek modrý - ARGO

váha : 1950g

pejsek zelený - ATOS

váha : 1860g

rezervace : pan Andrej a slečna Adriana

pejsek šedý - AJAX

váha : 1720g

pejsek červený - AMIGO

váha : 2050g

A tady fotky zadaných štěňátek

pejsek fialový - ARTUŠ

váha : 1590g

rezervace : pan Ján a slečna Zuzka

pejsek tyrkysový - ASAN

váha : 2093g

rezervace : paní Michaela s celou rodinou

fenečka oranžová - AISHA

váha : 1760g

zůstává s námi doma !!!

fenečka růžová - ANABELL

váha : 1740g

rezervace : paní Danka s rodinou

fenečka  žlutá - ADRIA

váha : 1660g

rezervace paní Radka s rodinkou

fenečka béžová - AJRA

váha : 1830g

rezervace paní Lucia s rodinou

Štěňátka přibírají asi půl kila týdně a jsou stále jen kojena fenkou. Já jim jen dávám dopoledne tvaroh smíchaný s tučným mlékem a odpoledne rýži s nasekaným kuřecím masem.. ale moc se toho nenabaští, spíše v tom jen ňůrají a učí se poznávat pevnější jídlo a nakonec to stějně slupne Siska.

2. týden

Dnes 14.3. mají štěňátka 2. týden. V neděli 13.4. jsem provedla odčervení miminek, maminky i ostatních psích holek..ať máme všechny najednou. Dnes jsem prováděla vážení, a nestačila jsem se divit, jak nám ti prckové rostou. Jinak je u nás vše jak má být, jsme jedna velká, spokojená rodinka.

1. Argo - 1290g

2. Atos - 1240g

3. Aisha - 1120g

4. Ajax - 1090g

5. Artuš - 1050g

6. Asan - 1340g

7. Anabell - 1100g

8. Adria - 1100g

9. Ajra - 1200g

10. Amigo - 1400g

Stále nové fotky vkládám do fotogalerie.

Štěňátka nyní budou mít 2 týdny a já jsem jim pečlivě vybrala jména. Chtěla jsem ať každé jméno je v něčem vyjímečné a o jednotlivých  štěňátkách, něco řekne. Ale přitom to jsou vše jména krátká, jednoduchá a výstižná. Snad se budou líbit i jejich novým páníčkům.

1. pejsek modrý - ARGO

Když se řekne jméno "Argo", tak to představuje psa aktivního, statečného a sebevědomého, který bude vždy stát po boku své rodiny a všude je bude následovat.

2. pejsek zelený - ATOS

"Atos" je jeden ze čtyř mušketýrů.. a takový je i náš zelený pejsek : ničeho se nezalekne, před ničím neuteče, ale vše bude řešit s klidem a rozvahou. Svou rodinu bude mít rád nade vše.

3. fenka oranžová - AISHA

Toto jméno je pro naši oranžovou holčičku jako stvořené. Skrývá v sobě jemnost, ušlechtilost a dokonalost. Aisha se nazapře, že je dcerka naší Sianky (je to její kopie).

rezervace

4. pejsek šedý - AJAX

Tak tomuhle ta šedá mašlička pasuje - je to takový "šedý myšák", který se zatím nijak neprojevuje. Právě proto jsem mu aspoň dala krásně znějící, výstižné jméno, které při jeho vyslovení tak nádherně syčííí.

5. pejsek fialový - ARTUŠ

Toto jméno patří rytíři.. vím, že fialový chlapeček je nejmenší, ale právě proto, že se dokáže prosadit a uhájit si své místo mezi ostatními štěňátky, z něj dělá toho největšího a pravého rytíře.

rezervace

6. pejsek tyrkysový - ASAN

"Asan", je v jedné hezké pohádce o dětech velký, krásný, silný a moudrý lev. Náš tyrkysový chlapeček je přesně takový LEV, který by pro svou rodinu udělal vše, co jí na očích vidí.

rezervace

7. fenka růžová - ANABELL

Jméno jí nová pánička zvolila krásné, ale já se spletla s tou její mašličkou. Tohle prostě není žádná růžovoučká, jemná holčička. Přirovnala bych ji ke své dvouleté dcerce - vleze do ohrady mezi koně, vyskočí na ležící dogu, chytne čtyřkilového králíka... takový velký čertík v malém balení. Přesně jako fenečka Anabell.

rezervace

8. fenka žlutá - ADRIA

Toto slovo znamená "tmavý", přesně jako její ouško. Ona je mezi těmi ostatními štěňátky jako zářivé sluníčko! Bude to fenečka veselá, milá a přítulná. Proto bude chtít být své rodině neustále na blízku.

rezervace

9. fenka béžová - AJRA

Toto jméno dostala od slečny Jany..je to vzpomínka na její dalmatinku, která ji provázela celé dětství a mládí.

Naše Ajruška je slečna dokonalá, krásná, elegantní.. doufám, že se s ní stane výstavní slečinka se srdcem divošky!

rezervace

10. pejsek červený - AMIGO

Tak to úplně vidím kovboje na koni, potulující se sám krajinou. " Osamělý jezdec", tak takhle bych popsala posledního chlapečka, který vždy spává sám, mimo ostatní štěňátka. Bude milovat nekonečné vycházky v přírodě.

Tak tohle jsou jména těch mých "miminek". Až čas ukáže, jestli jsem je odhadla správně! Mé srdce mi to tak říkalo a kdo jiný by je měl znát líp než Sianka a já!

1. týden

Štěňátka mají nyní 1. týden života za sebou. Jsou zdravé, krásné, aktivní a pořád hladové. Sianka je úžasná maminka. První dny jsem jí musela s miminkama pomáhat, ale nyní už vše zvládá sama a hezky se o ně stará a pečuje.

V neděli se na mimča byla podívat majitelka Gulivera, slečna Jana a nafotila spoustu krásných fotek. Fotky jsou k zhlédnutí na jejich stránkách www.ladyjane-dalmatin.cz

Já jsem dnes štěňátka vážila a je to až neuvěřitelné jak nám přibývají :

1. chlapeček modrý : váha - 770g

2. chlapeček zelený : váha - 760g

3. holčička oranžová : váha - 675g

4. chlapeček šedý : váha - 730g

5. chlapeček fialový : váha - 620g ( stále nejmenší)

6. chlapeček tyrkysový : váha - 860g ( no, a největší)

7. holčička růžová : váha - 660g

( ta už od své nové paničky dostala jméno ANABELL)

8. holčička žlutá : váha - 750g

9. holčička béžová : váha - 780g

10. chlapeček červený : váha - 830g

Je to opravdu tak, některá štěňátka svou váhu během týdne zdvojnásobila!

Více fotek ve fotogalerii.

Konečně jsem štěňátka nafotila, i když to byl docela problém, oni se totiž nezastaví.

Den narození

Všechna štěňátka jsou krásné, zdravé, aktivní a věčně hladové. Siska vše zvládla sama, je zdravá, spokojená, jen se chudinka nezastaví. Sianko moc ti děkujeme za to krásné nadělení!!!!

První na svět přišel chlapeček modrý :

- 7.00 hod., váha 407g,

druhý chlapeček zelený :

- 8.35 hod., váha 410g

třetí holčička oranžová :

- 9.00 hod., váha 380g

čtvrtý chlapeček šedý :

- 9.10 hod., váha 400g

pátý chlapeček fialový :

- 9.40 hod., váha 340g, nejmenší mimčo

šestý chlapeček tyrkysový :

- 10.50 hod., váha 450g, největší macík vrhu

sedmá holčička růžová :

- 10.55 hod., váha 370g

osmá holčička žlutá :

- 12.00 hod., váha 370g

devátá holčička béžová :

- 12.25 hod., váha 390g

desátý chlapeček zatím bez mašličky ( na chudáčka mi nevyšlo), ale brzo koupím :

- 12.50 hod., váha 410g

Tak už ty drobečky máme na světě, jenže nikdo neočekával, že to bude takové nadělení. Porod začal 1.3.2016 v sedm hodin ráno a končil v jednu hodinu odpoledne. Všechny štěňátka se narodila živá a zdravá. Máme 6 chlapečků a 4 holčičky. Každé štěňátko jsem po porodu označila mašličkou a zvážila. Váhy byly velice podobné, nejmenší 340g a největší 450g. Zatím jsem štěňátkům nedávala jména, to uvidíme co se z nich vyklube a jaké jméno jim bude sedět nejlépe.

Pokud by si někdo chtěl rezervovat štěňátko, může si mu zvolit i své jméno ( ale musí to být od písmene "A").

Zatím jen pár fotek hrdé maminky Sisky s novorozeňátky. Brzy doplním fotky jednotlivých miminek.

Koncem února očekáváme štěňátka dalmatinů - už se na ně moc těšíme a co nejdřív dáme vědět.

Informace o březosti fenky naleznete na úvodní stránce v NOVINKÁCH.

Dne 25.1.2015 jsme byli ve veterinární ordinaci v Hranicích, kde nám po ultrazvukovém vyšetření potvrdili březost. Fenka Sissi je v pořádku a vše snáší vklidu a v pohodě.

Bereme předběžné rezervace na štěňátka!

Více informací o krycím psu Guliverovi - www.ladyjane-dalmatin.cz