Králíčci

Zakladatelka mého chovu byla samička zakrslého kastorexe Zuzanka. Pořizovala jsem si jí jako mazlíka, jenže časem mi to nedalo, a během půl roku jsem si ze Slovenska dovezla samečka. Oba byli tetovaní a s PP, mláďátkům jsem chtěla taky vystavit rodokmen a tak jsem roku 2013 vstoupila do klubu chovatelů v Kelči.

Momentálně chovám 3 plemena zakrslých králíčků : Zakrslý kastorex, Zakrslý rex oranžový a Zakrslý tříslový černý. Všichni chovní králíčci mají splněné podmínky ( ČSCH) k chovu - zdraví, očkovaní, tetovaní a ocenění na výstavách.

Samičky připouštím dvakrát do roka :  podzim - jaro. Chovám je na venku, v prostorných králikárnách, kde mají neustálý přístup k pitné vodě, senu a ráno dostávají kvalitní granule. Samičky v laktaci, březí a mladí králíci dostávají granule dvakrát denně. Všem občas dopřeji nějakou tu mlsotu - ovoce a zeleninu.

Zájemcům o králíčka ráda poradím s chovem a jak o něj správně pečovat. O odběru jednotlivých králíčků se už se zájemci domlouvám individuálně.. někdo chce mládě, někdo do chovu, někdo už očkovaného.. to vše je na domluvě. Já ráda vyjdu zájemcům vstříc.

Poud byste měli jakýkoli dotaz, neváhejte napsat nebo zavolat.